• Odkrywaj, eksperymentuj i badaj – poszerzaj swoje horyzonty – praktyczna nauka chemii w laboratorium

• Projekt realizowany we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie.

Harmonogram warsztatów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Katedra Chemii.

W ramach projektu odbywają się zajęcia dla uczestników w 6 warsztatach (6x45 min):

Warsztat 1. Chemiczny pojedynek kwasów i zasad

Warsztat 2. Sole w przyrodzie i życiu codziennym

Warsztat 3. Kosmetyki pod lupą młodego odkrywcy

Warsztat 4a. O żywności słów kilka

Warsztat 4b. Poszukiwanie związków chemicznych w żywności

Warsztat 5. Młody odkrywca poznaje tajniki chemii organicznej

Warsztat 6a. Młody odkrywca poznaje tajniki substancji leczniczych

Warsztat 6b. Suplementy, czy warto je stosować?

Harmonogram warsztatów:

19.12.2018 r.

9.01.2019 r.

8.02.2019 r.

20.03.2019 r.

10.04.2019 r.

19.06.2019 r.

VI

Warsztaty rozpoczynają się każdorazowo o godz. 10 w sali 428 (Katedra Chemii UP w Lublinie, Ul. Akademicka 15), a kończą o 15:30. W trakcie warsztatów przewidywana jest przerwa śniadaniowa i obiadowa.

Trzej najlepsi uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami jeżdżą nieodpłatnie na Uniwersytet Przyrodniczy i pod okiem naukowców uczą się chemii w profesjonalnych laboratoriach uniwersyteckich.

Nauczyciele będący opiekunami młodzieży na zajęciach w laboratoriach: p. Monika Mazurek oraz p. Barbara Wrzodak.

W II turze projektu uczestniczyć będzie kolejnych 8 uczniów z naszej szkoły.