• Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

          • Dnia 19 lutego 2021 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Program artystyczny przygotowała p. Elżbieta Łaziuk – nauczyciel bibliotekarz. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. III. Uczniowie wcielili się w baśniowe postaci. Występował Czerwony Kapturek, kot w butach,  wróżka, rycerze, czarownica, książka. Przedstawienie wprowadziło pierwszoklasistów w świat bajek i baśni. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Wykazali się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Po takim wprowadzeniu, skupieni i poważni uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Aktu pasowania dokonała Pani Monika Swórska – Dyrektor szkoły. Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i piękne kolorowe zakładki wykonane przez uczniów kl. VI. Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze. Zarówno występującym, jak i słuchaczom przyniosło wiele satysfakcji i zadowolenia. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Nadszedł czas na wypożyczenie pierwszej książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. Uczniowie zapoznali się także z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

          • Świetny wynik Piotrka!

          •  

            Piotr Węgrzyniak, uczeń klasy 5, uzyskał świetny wynik w II Ogólnopolskim Dyktandzie Przasnyskim dla Wszystkich. Piotrek zajął 101 miejsce. Wydawać by się mogło, że jest to odległy wynik, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że w dyktandzie wzięło udział 673 uczestników. Kategoria DLA WSZYSTKICH obejmowała sympatyków ortografii, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania oraz wykształcenia. Ocenie podlegała poprawność ortograficzna oraz czas rozwiązania dyktanda. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • 21 lutego- Międzynarodowy Dzień Jezyka Ojczystego

          • Gżegżółka, półsen, ach, a może aha, deklinacja, pleonazm, czy też neologizm – istny „mętlik w głowie”. W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się „Konkurs wiedzy o języku ojczystym”. Uczniowie z klas 4-8 mieli „twardy orzech do zgryzienia”, mierząc się z różnorodnymi pytaniami dotyczącymi ukochanego języka polskiego. Organizatorów konkursu, p. Emilię Olszewską i Renatę Kurendę, ucieszyło ogromne zainteresowanie udziałem w tymże quizie językowym – w sumie 33 uczestników. A oto laureaci:

            I miejsce – Łukasz Rożnowicz uczeń klasy 6,
            II miejsce – Aleksandra Wasiluk uczennica klasy 7 oraz Weronika Kowalczyk z klasy 8,
            III miejsce – Przemysław Filipiuk z kasy 7 oraz Piotr Węgrzyniak z klasy 4,
            wyróżnienie – Jakub Siwiak uczeń klasy 8.

            Serdecznie gratulujemy. Bądźmy zatem świadomymi użytkownikami języka polskiego. Pamiętajmy, że dbałość o nasz język ojczysty, to nie tylko powinność, ale obowiązek każdego Polaka.

            Emilia Olszewska

          • Pasowanie na przedszkolaka.

          • Dzień 16 lutego pozostanie na długo w pamięci najmłodszych przedszkolaków. Wtedy właśnie odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

            Dzieci niecierpliwie oczekiwały na tę ważną dla nich chwilę. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej. Maluchy zmieniły się w prawdziwych artystów poprzez śpiew, taniec i recytację, którą zaprezentowały. Za dotknięciem czarodziejskiego ołówka każde dziecko stało się dzielnym przedszkolakiem, a grupa zyskała nową nazwę „Misie”. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom oraz drobne upominki, a po części oficjalnej rozpoczęły się skoczne szaleństwa przy muzyce oraz poczęstunek. Radości i atrakcjom nie było końca.

             

          • Szkoła dawniej i dziś

          • Od kilku dni klasa I poznaje dawne zwyczaje , ubiory, szkołę. Wczoraj i dzisiaj mieliśmy lekcję "Szkoła dawniej i dziś". Oglądaliśmy stare zdjęci i filmy o szkole. Wychowawca przyniósł stare uczniowskie piórniki, które nosił do szkoły jak był w kl. I i III. Później odwiedziliśmy szkolną izbę pamięci. Tam widzieliśmy stare tekturowe tornistry, kałamarze i szkolne dzwonki. To było bardzo ciekawe.

            A.  Kurenda 

          • Dzień Świętego Walentego

          • 15 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego – to święto jest bardzo ważne w kalendarzu przedszkolnym. Dla najmłodszych jest to dzień przyjaźni, szacunku i radości z przebywania z innymi. Od samego rana panowała atmosfera pełna miłości i amorów. Przedszkolaki miały na sobie akcent koloru czerwonego oraz serca pełne życzliwości. Dzień mijał na wspólnych walentynkowych zabawach oraz tańcach. Dzieci mogły wręczyć własnoręcznie wykonaną walentynkę dla osoby, którą bardzo lubią oraz otrzymały słodki upominek od rodziców. Tego dnia zostały również ogłoszone wyniki konkursu walentynkowego. Wszystkie prace były przepiękne a wybór najbardziej kreatywnych – bardzo trudny. Ostatecznym głosem jury następujące miejsca zajęły:

            I miejsce – Nadia Przychodzka

            II miejsce – Pola Osiej

            III miejsce – Alan Chomiuk

            Wyróżnienia:

            Maja Warpas

            Jan Rybołowik

            Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział oraz gratulujemy zwycięzcom. Niech Wasza chęć do wykonywania prac plastycznych i udziału w konkursach będzie coraz większa, a kreatywności niech nie będzie końca ! 😊

          • Tłusty Czwartek

          • W środku ma nadzienie z róży i początek postu wróży, kiedy go w tłusty czwartek jesz. Co to za przysmak – czy już wiesz? Jedno z tradycji wskazuje na konieczność zjedzenia pączka w Tłusty Czwartek. W przedszkolu podtrzymaliśmy tę tradycję i świętowaliśmy ten dzień. Od samego rana dzieci nie mogły doczekać się, aż zaczniemy przygodę z pączkami. Przedszkolaki obejrzały film z instrukcją, jak powstają pączki, wysłuchały wierszyka oraz zagadki. Główną aktywnością było zrobienie masy solnej, przygotowanie z niej pączka oraz udekorowanie. Dzieci świetnie się bawiły podczas malowania ręcznie robionych przysmaków według własnego pomysłu, wymyślały jakie, mają nadzienia, polewy i posypki. Po ciężkiej pracy z masą solną nadszedł czas na zabawę, która wypełniona była pączkowymi zadaniami. To był bardzo słodki dzień !

          • Dzień pączka

          • W dniu 11 lutego w klasie 0 zorganizowano z okazji Tłustego Czwartku Dzień pączka. W tym dniu dzieci z klasy "0" uczciły ten dzień zjedzeniem tradycyjnego pączka, którym poczęstowała ich wychowawczyni Edyta Kurenda. Były zabawy taneczne i sprawnościowe. Miło i wesoło upłynął nam czas.

            Edyta Kurenda  

          • Niech żyje bal !

          • W dniu 9 lutego w klasie "0" odbył się karnawałowy bal przebierańców " Bal na zamku". Dzieci przebrane w kolorowe stroje bajkowe tańczyły w rytm muzyki dla dzieci. Było bardzo wesoło. Wybierano najciekawsze stroje, była też słodka uczta. Wszyscy otrzymali upominki przygotowane przez wychowawczynię panią Edytę Kurendę. Niech żyje bal!!!

            E. Kurenda

          • Bal na zamku

          • Bal karnawałowy w przedszkolu to dzień wyjątkowy i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele radości. 9 lutego w oddziałach przedszkolnych odbył się bal, którego motywem przewodnim był zamek. Na tę uroczystość dzieci czekały z niecierpliwością. Każdy w domu przygotował specjalne kolorowe przebranie, które miało przypominać, postać mieszkającą w pałacu. Każde dziecko w tym dniu było przepięknie przebrane. Było mnóstwo księżniczek, wróżek, rycerzy i króli. Na zamku nie zabrakło również balonów, dekoracji i pysznego poczęstunku, a cały dzień był wypełniony wspaniałymi tańcami. Przedszkolaki bawiły się rewelacyjnie przy rytmicznej i skocznej muzyce. Podczas zabaw było bardzo wesoło i kolorowo a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

          • Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

          • Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święto, o którym żaden przedszkolak nie może zapomnieć. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, dzieci z oddziałów przedszkolnych pod czujnym okiem wychowawców przygotowały przedstawienie. Na scenie pełnej serc , wnuki i wnuczki zaśpiewały wesołe piosenki, powiedziały wierszyki i złożyły najpiękniejsze życzenia – a to wszystko, by sprawić radość naszym ukochanym Dziadkom. Podtrzymując atmosferę pełną miłości i wrażliwości wspaniałym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych dni, zdrowia oraz dumy ze swoich wnuków. Wyrazy podziękowania składamy dla rodziców za pomoc w przygotowaniu uroczystości.