• Miło nam poinformować, że w ramach programu Rządowego „Aktywna
        Tablica 2022” Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w
        Rudnikach otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 35 000 złotych na
        zakup pomocy i narzędzi multimedialnych, których celem będzie
        wspieranie procesu edukacji uczniów, zwłaszcza tych ze specjalnymi
        potrzebami edukacyjnymi. Dnia 13 grudnia 2022 r. sfinalizowaliśmy
        wszystkie zakupy.
      • W tym roku obchodziliśmy już jedenastą edycję ,,Narodowego Czytania’’. Tym razem
        Prezydent Andrzej Duda wybrał dzieło Adama Mickiewicza pt. „Ballady i romanse”,
        uzasadniając, że romantyzm jest „istotą polskości i fundamentem nowoczesnej tożsamości
        naszego narodu’’. Rok 2022 ogłoszono rokiem romantyzmu polskiego. Z tej okazji do
        ogólnopolskiego wydarzenia pod patronatem honorowym pary prezydenckiej, przyłączyła się
        w piątek 5 września nasza szkoła
          • Jasełka 2019/2020

            Nasi uczniowie potrafią śpiewać nie tylko polskie kolędy, ale także próbują swoich sił, śpiewając świąteczne piosenki anglojęzyczne. Po występach jasełkowych, uczennice kl. V zaprezentowały świąteczny taniec, za który otrzymały gromkie brawa. Z kolei uczniowie kl. VI a i VI b wyśpiewali znany świąteczny hit - 'Last Christmas" zespołu Wham! oraz "We Wish You a Merry Christmas. Oczywiście refreny wychodziły najlepiej 😀 A na koniec, uczniowie kl. VIII, z Judytą Siłaczuk na czele, przygotowali "Snow is falling"- Shakin Stevens.Dziękuję wszystkim za udział i gratuluję udanych występów!Dominika Siljańczuk

          • Jasełka 2019/2020

            Dziś w atmosferę świat Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie, przedstawiając jasełka przygotowane pod kierunkiem ks. Adama Potapczuka i Pani Anny Boguckiej. Dzieci w przepięknych strojach przybliżyły wydarzenia betlejemskiej nocy. Sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców były przeplatane kolędami. Po zakończeniu występu przyszedł czas na życzenia świąteczne, dzielenie się opłatkiem. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.

          • Rocznica odzyskania niepodległości

            Jak co roku nasza szkoła obchodziła rocznicę odzyskania niepodległości. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, również przystąpiliśmy do akcji „Szkoła do hymnu”. Polegała ona na tym, że uczniowie i nauczyciele w piątek, wspólnie o symbolicznej godzinie 11.11, odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Był to niezwykle piękny widok- wszyscy uczniowie ubrani na galowo, z biało- czerwonymi kotylionami, w postawie na baczność śpiewający hymn Polski.

          • #DzieciUcząRodziców

            Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców".

          • Konkurs plastyczny - ilustracja wybranej baśni ze zbioru „Czarna Róża”

            W ramach Finału XVII edycji konkursu „Gmina Międzyrzec Podlaski – Wczoraj – Dzisiaj – Jutro” został też rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze prace plastyczne ilustrujące wybraną baśń ze zbioru „Czarna Róża” przeznaczony dla uczniów klas IV,V,VI szkół podstawowych.Do komisji konkursowej wpłynęło 17 prac. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i wykonane z dużym zaangażowaniem. Komisja w składzie: Pan Adam Szulik – przewodniczący, Pani Justyna Świerczewska – członek, Pani Monika Stefaniuk – członek, wyłoniła zwycięzców. I m. Zajęła Maja Kwasińska ze SP w Rudnikach, II m. zajęła Amelia Węgrzyniak ze SP w Tłuśćcu, III m. zdobyła Agnieszka Domańska ze SP w Halasach. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez GOK. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy opiekunom, rodzicom, jury.

          • Finał XVII edycji konkursu „Gmina Międzyrzec Podlaski – Wczoraj – Dzisiaj – Jutro”

            29 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Finał XVII edycji konkursu „Gmina Międzyrzec Podlaski – Wczoraj – Dzisiaj – Jutro”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Pan Andrzej Kurenda. W związku z ogłoszonym w powiecie bialskim roku 2019 Rokiem Kultury Ludowej pytania konkursowe związane były z tym tematem. Udział wzięło 14 uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski: Rzeczycy, Kożuszek, Miś, Tuliłowa i Rudnik. Komisja w składzie: Pan Adam Szulik – przewodniczący, Pani Justyna Świerczewska – członek, Pani Monika Stefaniuk – członek, wyłoniła zwycięzców. I m. zajęła Kinga Latoch ze SP w Rzeczycy, II m. zajęła Anita Ignaciuk ze SP w Kożuszkach, III m. zajął Szymon Saczuk ze SP w Rudnikach. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez GOK. Wszyscy uczestnicy otrzymali egzemplarze „Roczników Międzyrzeckich” przekazane przez Towarzystwo P

          • Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

            24.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Po odśpiewaniu hymnu i serdecznym powitaniu przez przewodniczącą SU, dzieci zaprezentowały znakomitą część artystyczną nawiązującą do tematyki uroczystości przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni Pani Beaty Łaziuk. Następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. W obecności pocztu sztandarowego, licznie zebranych rodziców, dzieci z przedszkola i kl. II -III wicedyrektor szkoły Pani Elżbieta Łaziuk pasowała każdego ucznia dużym kolorowym ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali swój pierwszy dokument tożsamości - legitymację szkolną, dyplom pasowania na ucznia oraz książeczki. Tradycyjnie odcisnęli swoje paluszki na karcie, która zostanie umieszczona w kronice szkolnej. Przedstawiciele klas uczestniczących w uroczystości wręczyli Pierwszoklasistom drobne upominki. Wykonano pamiątkowe fotogr

          • Problemu sięgania przez dzieci i młodzież po dopalacze

            24 października 2019 r. w Naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów, nauczycieli z psycholog Panią Jadwigą Patkowską. Główny temat spotkania dotyczył problemu sięgania przez dzieci i młodzież po dopalacze. Pani psycholog podkreśliła, jak ważna w prawidłowym funkcjonowaniu jest pamięć, koncentracja, uwaga, kontrola. Objaśniła, jakie życiowe sytuacje prowadzą do tego, że ludzie już w młodym wieku sięgają po dopalacze. Zaznaczyła, że w zachowaniu uczniów ważny jest szacunek, wyrozumiałość, tolerancja i akceptacja siebie i innych. Mamy nadzieję, że nigdy nikt z nas nie uzależni się od tych substancji, a tym samym udowodnimy swoją mądrość.Marzena Przybyłowska.

          • Akcja w naszej szkole!!!

            Na dolnym korytarzu niedaleko szatni pojawiła się szafka, na której leżą książki. Wszyscy zastanawiali się, skąd one się wzięły i po co?

            Dopiero Julka Semeniuk z Judytą Siłaczuk poinformowały wszystkich uczniów o naszej akcji.

            Akcja „Uwolnij książkę” ma na celu zachęcenie dzieci do czytania książek. Na pewno każdy z Was ma w domu książkę, którą już przeczytał i teraz leży gdzieś w szufladzie. Taką książkę można przynieść do szkoły, położyć ją na przygotowaną półkę, aby inni uczniowie mogli ją wziąć do domu i przeczytać. Po przeczytaniu, „ uwalniamy” książkę odnosząc ją na półkę.

          • Spotkanie z Jakubem Małeckim

            Jakub Małecki - autor „Horyzontu” (2019), „Rdzy” (2017), czy „Dżozefa” (2011) był gościem Dyskusyjnego Klubu Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokim. Autor, chociaż z wykształcenia jest ekonomistą, to wybrał świat literacki zamiast świata liczb. Porzucił pracę w banku, aby zająć się pisaniem książek. Krytycy twierdzą, że ma naprawdę wielki talent, a świadczą o tym liczne nagrody. Autor dał się poznać jako człowiek skromny, wrażliwy, sympatyczny, entuzjastycznie nastawiony do spotkania z czytelnikami. Wyszliśmy ze spotkania oczarowani i w dobrym humorze.

          • Uczniowie klas szóstych na wycieczce

            15 października uczniowie dwóch klas szóstych udali się na wycieczkę do Siedlec. Pierwszym punktem wyprawy był Park Wodny – nowoczesny obiekt pływacki. A tam oczywiście wodne atrakcje - basen sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, rwąca rzeka – istne szaleństwo. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się Jacuzzi.Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem zwiedzając to miejsce. Przeglądaliśmy prasę i książki z różnych epok. Zajrzeliśmy do działu zbiorów specjalnych i archiwum, gdzie pozwolono nam nie tylko oglądać, ale także dotykać starodruków, czasopism czy książek pisanych alfabetem Braille’a. Była to niezwykła lekcja biblioteczna.A na koniec najnowocześniejsze miejsce rozrywki - kręgielnia Factory. Wszyscy próbowali swoich sił podczas gry, ale również zajadali pyszną pizzę

          • Dzień Edukacji Narodowej

            Program z okazji DEN przygotowali uczniowie klasy VIII i VII pod kierunkiem Pani Dominiki Siljańczuk i Pani Marty Oleksiuk. Młodzi artyści piosenkami i humorystycznym słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli. Do życzeń dołączyło się Prezydium Rady Rodziców. Na zakończenie Akademii głos zabrała wicedyrektor szkoły Pani Elżbieta Łaziuk, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie, życząc jednocześnie dużo satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela. Na koniec wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom, którzy byli nieobecni na Gminnym Dniu Edukacji Narodowej.

          • Gratulujemy Awansu Zawodowego

            Z przyjemnością informujemy, że w czasie obchodów Gminnego Dnia Edukacji Narodowej w Rzeczycy Pan Emil Nasiłowski i Pani Katarzyna Włodarczyk otrzymali awanse: Pan Emil na nauczyciela mianowanego, Pani Kasia na nauczyciela kontraktowego. Cieszymy się bardzo. Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy, jak i w życiu osobistym. Wicedyrektor szkoły z Gronem Pedagogicznym, Samorząd Uczniowski, Prezydium Rady Rodziców Z przyjemnością informujemy, że w czasie obchodów Gminnego Dnia Edukacji Narodowej w Rzeczycy Pan Emil Nasiłowski i Pani Katarzyna Włodarczyk otrzymali awanse: Pan Emil na nauczyciela mianowanego, Pani Kasia na nauczyciela kontraktowego. Cieszymy się bardzo. Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy, jak i w życiu osobistym. Wicedyrektor szkoły z Gronem Pedagogicznym, Samorząd Uczniowski, Prezydium Rady Rodziców

          • Spotkanie z ratownikiem medyczny pracującym w Pogotowiu Ratunkowym w Międzyrzecu Podlaskim

            9 października 2019 r. naszą szkołę odwiedził Pan Mirosław Jung - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Międzyrzecu Podlaskim. Celem zajęć było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Przypomniał uczniom ważne telefony alarmowe. Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Uczniowie i rodzice uczyli się, jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy, uczniowie bard

          • Mecz piłki nożnej w ramach ETS

            Wiele emocji w ostatnim dniu ETS dostarczył mecz piłki nożnej, uczniowie zmierzyli się ze swoimi nauczycielami i rodzicami. W meczu rodzice – nauczyciele zwyciężyli rodzice 3:1, natomiast przegrali z uczniami 0:2. Sukcesem dla nauczycieli zakończył się mecz z uczniami 4:1, gdzie aż 3 bramki strzeliła p. Marzena Przybyłowska, ale w rewanżu uczniowie zwyciężyli 5:1. Nauczyciele i rodzice dali z siebie wszystko, pokazali, że są w stanie dotrzymać kroku swoim wychowankom i dzieciom także na boisku. Mimo, że nie mieliśmy warunków do rozegrania meczu, a materace służyły za bramki, to mecz był na najwyższym poziomie. Brawo!

          • Sportowe wyzwania w oddziałach przedszkolnych

            Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu grupy przedszkolne codziennie ćwiczyły swoją sprawność fizyczną, uczestnicząc w zabawach ruchowych przygotowanych przez nauczycielki. W środę odbyła się zumba, podczas której pociechy miały wiele możliwości na wykorzystanie swojej energii i przemienienie jej w taniec. Wszyscy zebrali się w kole i uczyli się nowych tanecznych układów. To była świetna zabawa! Już parę dni później spotkaliśmy się z kolejnymi sportowymi wyzwaniami, mianowicie wszystkie dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się, aby uczestniczyć w konkurencjach sportowych. Po przywitaniu gości nastąpiła rozgrzewka i wytłumaczenie zasad wspólnej zabawy. Przedszkolaki ćwiczyły sprawność ogólną, szybkość, dokładność, koordynację wzrokowo – ruchową, a także uczyły się zdrowej rywalizacji podczas zadań takich jak: rzut do celu, toczenie piłki, tor przeszkód, tunel. Nie zabrakło również atrakcji

          • Quiz sportowy

            W piątek 27 września w ramach ETS chętni uczniowie uczestniczyli w quizie sportowym, którego celem było rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej sportu i wszelkich form aktywności ruchowej, zainteresowanie się dyscyplinami sportu. Wykorzystanie aplikacji Kahoot zachęciło uczniów do licznego udziału w konkursie. Quiz przygotował i poprowadził nauczyciel w – fu Pan Emil Nasiłowski. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę owoce.

          • Europejski Dzień Języków Obcych

            W piątek 26.09.2019 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Wszystkim uczestnikom składamy ogromne dzięki!!! Piosenka Panie Janie w różnych językach wyszła Wam fantastycznie! Wielkie gratulacje dla tych, którzy odważyli się wyjść na scenę i "połamać swoje języki" w polskich i angielskich "tounge twisters". Ci odważni, którzy czytali po angielsku to: Judyta Siłaczuk kl. VII, Kuba Barszcz kl. VII, Bartłomiej Kowalczyk kl. VI a i Oliwia Litwiniuk z kl. VI b., a po polsku Maja Kwasińska kl. V, Jan Daniluk kl. IV oraz chętni - Piotr Siłka kl. V i Amelia Mazurek kl.V.W konkursie Kahoot o EDJO najlepiej poradził sobie Szymon Saczuk z kl. VIII - pierwsze miejsce, drugie miejsce zajął Jakub Harasimiuk z kl. VIII, a trzecie Oliwia Okrasa również z kl. VIII.Wszyscy uczestnicy konkursów dostali drobne upominki, a laureaci Kahoota otrzymali pamiątkowe dyplomy.Dziękujmy za pomoc w przygotowa

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 05.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Herb Polski